Szkoły partnerskie

Szkoła partnerska - koordynująca projekt Erasmus+

Szkoła średnia Santo Domingo znajduje się w El Ejido. Rolnictwo jest głównym źródłem ekonomicznym El Ejido. Pedro Duque, hiszpański astronauta, powiedział w 2014 roku, że szklarnia w Almerii była najbardziej niesamowitą rzeczą, jaką widział w swoich kosmicznych podróżach.
Liceum Santo Domingo to najstarsza szkoła średnia w mieście. Jest to szkoła państwowa, która została otwarta w 1966 roku. W zeszłym roku świętowaliśmy pięćdziesięciolecie. Wzięło w nim udział około 927 uczniów różnych narodowości. Jest to przykład integracji, ponieważ współistnieją w niej uczniowie różnych kultur.
Oferuje szeroki zakres edukacyjny:
-  obowiązkowa szkoła średnia w wieku 12-16 lat,

-  obowiązkowej edukacji na poziomie średnim w nauce i technologii,
-  obowiązkowej edukacji na poziomie średnim w naukach społecznych,
-  obowiązkowej edukacji na poziomie średnim w edukacji humanistycznej,
-  obowiązkowej edukacji na poziomie średnim w sztuce,
-  średnie przygotowanie w opiece pielęgniarskiej pomocniczej,
-  średnie przygotowanie w ratownictwie w nagłych wypadkach.
Studenci są wyszkoleni do wykonywania pierwszej pracy lub kontynuowania studiów na uniwersytecie.

Hiszpania szkola

Portugalia szkola

Portugalia - szkoła partnerska - Escola Basica e secundaria de Pinheiro

Jesteśmy z Porto, drugiego co do wielkości miasta w Portugalii, ale lokalizacja samej szkoły (Escola Basica e secundaria de Pinheiro) jest w rejonie wiejskim w Termas de S. Vicente, Penafiel. 41 ° 07'19,9 "N 8 ° 17'48.7" W. Oto współrzędne naszej szkoły, na wypadek gdybyś był ciekawy, gdzie jesteś.
Agrupamento de Escolas de Pinheiro obejmuje edukację przedszkolną, edukację podstawową, kursy zawodowe, kursy naukowe i humanistyczne (wykształcenie średnie); kursy zawodowe, kursy kształcenia i szkolenia dorosłych oraz edukacja specjalna.
Uczniowie o różnym poziomie wykształcenia mogą brać udział w zajęciach, programach i klubach wzbogacających programy edukacyjne, takich jak edukacja muzyczna, aktywność fizyczna i sport; projekty naukowe, kluby językowe, doświadczenia w laboratoriach itp.