I Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa im. Piotra Potworowskiego – figury ciała.

002I Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa im. Piotra Potworowskiego: Figury ciała.

 

W dniu  27. 04. 2012 roku w Galerii ZPAP Szyperska w Poznaniu, miało miejsce otwarcie wystawy prac nagrodzonych i zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej I Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa im. Piotra Potworowskiego: Figury ciała.

Wystawę otworzyła pani Beata Bregier-Maldzis, dyrektor Liceum Plastycznego im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu. Następnie swoimi wrażeniami  z przebiegu obrad  Jury Biennale  i wystawy pokonkursowej, z zaproszonymi gośćmi  podzielił się profesor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu pan  Bogdan Wojtasiak. 
Należy podkreślić duże zainteresowanie wystawą pokonkursową, na którą przybyli laureaci oraz goście z Liceów Plastycznych  z Gdyni Orłowo, Krakowa, Koła, Gorzowa WLKP., Szczecina, Dąbrowy  Górniczej, Bydgoszczy. Wystawie towarzyszyło przygotowane na tę okoliczność wydawnictwo. Laureaci I Biennale otrzymali cenne nagrody w postaci wydawnictw książkowych i materiałów malarskich.  

Idea konkursu oraz jego organizacja  spotkały się z życzliwym przyjęciem ze strony uczestników, nauczycieli przedmiotów rysunek i malarstwo oraz Jurorów Biennale.

Sekretarz Biennale

Andrzej Maldzis

 

 

Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu

ul. Junikowska 35
60-163 Poznań

sekretariat (at) lp.poznan.pl
tel. +48 61 868 48 68
fax +48 61 868 48 68

kom. +48 798 210 608