Biennale 2021/2022

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu po raz drugi było organizatorem Ogólnopolskiego Biennale Fotografii Użytkowej.

Patronat nad konkursem sprawuje Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

Konkurs realizowany jest przy współudziale Stowarzyszenia Kreska działającego przy PLSP.

Na konkurs nadesłano 599 prac autorstwa 267 uczniów z 23 szkół z całej Polski.
Jury konkursu w składzie prof. dr hab. Andrzej Florkowski / Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu , dr Janusz Oleksa / Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu oraz Adrian Wykrota / kurator, założyciel galerii PIX.HOUSE wyłoniło laureatów.

Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

Grand Prix:

Karolina Jankowska - cykl prac „Something more”, PLSP Łomża, nauczyciel Ewa Skłodowska

I Miejsce ex aequo:

Amelia Kłus-Szczeblewska - cykl prac, ZSP Koszalin, nauczyciel Katarzyna Gwardiak-Kocur;

Maja Szumowska - cykl prac „Fungi”, PLSP Łomża, nauczyciel Ewa Skłodowska

II miejsce ex aequo:

Olivia Szymankiewicz - cykl prac, ZSP Gdynia, nauczyciel Katarzyna Bojko-Szymczewska;

Aniela Ostrowska - LSP Słupsk, nauczyciel Weronika Jędrzejczak

III miejsce: nie przyznano

Wyróżnienia:

Aleksandra Smolarek - ZSP Częstochowa, nauczyciel Michał Tkaczyński;

Zofia Wingralek - ZSP Bielsko-Biała, nauczyciel Joanna Chudy;

Natalia Pastusiak - „Demon”, ZSP Lublin, nauczyciele Małgorzata Kierczuk-Macieszko, Krzysztof Wereński

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, zaangażowanie, kreatywne podejście oraz zaskakujące interpretacje tematu. Dziękujemy także nauczycielom prowadzącym za przygotowanie uczniów do konkursu. Laureatom serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy na wystawę, która odbędzie się we wrześniu w galerii PIX.HOUSE w Poznaniu.

Komisarz wystawy: Anna Jabłońska

Protokół: Pobierz plik...