„Stylowy ślimak na Ostrowie Tumskim, czyli niespieszne warsztaty rozpoznawania stylów w sztuce”

IMG 0216„Stylowy ślimak na Ostrowie Tumskim, czyli niespieszne warsztaty rozpoznawania stylów w sztuce”

 

·     pomysł, opracowanie i realizacja: Karolina Prymas-Jóźwiak

·        

      uczestniczki:

2a: Magdalena Gęborys, Pola Zart, Agnieszka Wojciechowska,

3a: Natalia Borys, Kinga Batura, Adrianna Modzelewska

 

 

 

W sobotę 13 kwietnia 2013 roku grupa uczestniczek pozalekcyjnych zajęć z historii sztuki prowadzonych przez  Panią Karolinę Prymas-Jóźwiak w ramach Klubu Widzącego Oka, brała udział w warsztatach doskonalących rozpoznawanie stylów w sztukach plastycznych. Zajęcia były częścią projektu edukacyjnego prowadzonego przez ODN w Poznaniu i CTK „TRAKT”.Na Ostrowie Tumskim w Poznaniu spędziłyśmy ponad 3 godziny, które upłynęły pod znakiem analizy przestrzeni kościoła gotyckiego, poznawania historii obiektu, zbierania informacji potrzebnych do zaprezentowania  innym uczestniczkom ewolucji pomników nagrobnych na podstawie płyt piaskowcowych i visherowskich  oraz renesansowych i manierystycznych nagrobków z katedry.

 Kolejnym etapem było zmierzenie się z rozpoznawaniem stylów w malarstwie i analiza obrazu Antona van Dycka Opłakiwanie, które to zajęcia przeprowadzone zostały w przestrzeniach Muzeum Archidiecezjalnego w kontakcie z oryginalnymi dziełami sztuki. W ramach podsumowania zajęć uczestniczki rozwiązały ćwiczenie – uzupełniania „stylowego ślimaka”  (co zostało pokazane na jednej z załączonych fotografii).

 

 Wszystkie uczestniczki bardzo pozytywnie wyraziły się o tego rodzaju zajęciach i zadeklarowały chęć uczestnictwa w kolejnych warsztatowych edycjach Klubu Widzącego Oka.

Karolina Prymas-Jóźwiak

 

 

Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu

ul. Junikowska 35
60-163 Poznań

sekretariat (at) lp.poznan.pl
tel. +48 61 868 48 68
fax +48 61 868 48 68

kom. +48 798 210 608