Bella Italia
Zachwyca na każdym kroku: przyrodą, zabytkami, osobistym doświadczeniem historii. Wchodzisz do kościoła a tam w ołtarzu wisi sobie obraz Tycjan albo Tintoretta albo innego giganta znanego z kart podręcznika do historii sztuki. Nasza wycieczka, która odbyła się w czerwcu nastawiała się głównie na zabytki starożytności i średniowiecza ale nie sposób było omijać cudów z innych epok. I tak naszą podróż w czasie i przestrzeni rozpoczęliśmy od Rawenny, gdzie ulegliśmy czarowi mozaik. Nastepnie odwiedziliśmy miasto św. Franciszka Asyż , usytuowane na wzgórzu , całe z piaskowca z plątaniną małych, ukwieconych uliczek. Kolejnym punktem naszej peregrynacji był Watykan, w którego ogrodach spotkaliśmy kota papieża Benedykta (niektórzy nawet go pogłaskali) i nie wiedzieliśmy na co najpierw patrzeć w Watykańskich Muzeach. Spacer po Rzymie przeniósł nas do świata starożytnego. Jednak dopiero wizyta w Pompejach pozwoliła na doświadczenia tchnienia wieków. Neapol widzieliśmy głównie z okien autokaru ale za to Wenecję przemierzyliśmy niespiesznym spacerem zachwycając się jej położeniem, architekturą, dziełami malarskimi i samym klimatem miasta. Podczas przejazdów wpadaliśmy prawie natychmiast w objęcia Morfeusza, co zadziwiało nawet kierowców. Jednak dzięki temu mieliśmy siły i ochotę na zwiedzanie, poznawanie, oglądanie itd. Wróciliśmy zadowoleni choć z pewnym niedosytem i chęcią powrotu do Bella Italia.
Wymiana ze szkołą Notre Dame des Anges
W dniach 15. 04. - 19. 04 gościliśmy w Poznaniu uczniów ze szkoły Notre Dame des Anges która znajduje się niedaleko miasta Nijmegen w Holandii. Ich pobyt tutaj stanowił drugą część wspólnego projektu wymiany pomiędzy naszymi szkołami. W wymianie, do której zostaliśmy zaproszeni przez Panią Magdę Brzezińską, nauczycielkę języka francuskiego w szkole Notre Dame, która była jednocześnie koordynatorem całego projektu, uczestniczyło po 18 uczniów oraz 2 nauczycieli z każdej szkoły. Ze strony polskiej uczniami opiekowali się nauczycielka języka angielskiego Pani Beata Stefańska oraz nauczyciel rysunku i malarstwa Pan Andrzej Maldzis, ze strony holenderskiej Pani Danielle Geenen oraz Pan Frank Tarenskeen.
I nagroda za plakat w VIII OGÓLNOPOLSKIM MŁODZIEŻOWYM BIENNALE PLAKATU W BYDGOSZCZY
Nasza uczennica NINA BUDZYŃSKA zdobyła I nagrodę za plakat w VIII OGÓLNOPOLSKIM MŁODZIEŻOWYM BIENNALE PLAKATU W BYDGOSZCZY - PLAKAT MŁODYCH 2015, nauczyciel prowadzący Mariola Pieprzyk. GRATULUJEMY!!! Rozdanie nagród i wystawa pokonkursowa odbędzie się w BWA Bydgoszcz 6 czerwca 2015r.
Kolor w czarno-białej fotografii
Kolor w czarno-białej fotografii to motyw przewodni kolejnych warsztatów z fotografii, które odbyły się w sobotnie przedpołudnie 11.04.15. Uczestniczki zajęć z niebywałą aktywnością zgłębiały to zagadnienie. Prezentujemy efekty ich pracy.
Śladami więzionych i pomordowanych podczas II wojny światowej w Wielkopolsce
Projekt rozpoczął się w marcu 2015 r. wizytą klasy III b w Muzeum Martyrologicznym w Żabikowie. Uczniowie poznali relacje świadków - osób, które przeszły przez Fort VII i żabikowski obóz . Dowiedzieli się o historii Wielkopolski podczas okupacji oglądając wystawę i słuchając wykładu p. Michała Maćkowiaka. Na koniec uczestnicy wycieczki oddali hołd pomordowanym przy pomniku na terenie obozu. Następnym etapem projektu było stworzenie koncepcji plastycznej przeżyć uczniów po wizycie w muzeum.
WARSZTATY ARCHICAD 18
Nagrodą za zajęcie trzeciego miejsca w II Ogólnopolskim Biennale Dekorowania Wnętrz (przypomnijmy: nagroda indywidualna - Anna Szulc oraz wyróżnienia dla zespołu Anna Szulc, Magdalena Gęborys, Józefina Urbańska, Adrian Kurowiak i Patryk Musielak) były warsztaty z modelowania w programie Archicad 18. Cztery sześciogodzinne spotkania w marcu i w kwietniu prowadził specjalista w tej dziedzinie inż. arch. Janusz Kukieła, którego wiedza i doświadczenie bardzo pomogły nam rozwinąć nasze umiejętności. W warsztatach udział wzięli nie tylko laureaci Biennale, ale również klasa 3a specjalności "projektowanie przestrzenne" oraz nauczyciele: Ludmiła Kaźmierska i Konrad Juściński.
Malowanie światłem
W sobotę 28.03.15 odbyły się kolejne warsztaty dla gimnazjalistów „Malowanie światłem”
Wykorzystując długie czasy naświetlania, różnorodne źródła światła oraz wyobraźnię uczestników powstały obrazu świetlne. Oto najlepsze zrealizowane prace.
Magia przedmiotu
14.03.15 odbyło się drugie spotkanie warsztatowe dla gimnazjalistów zatytułowane „Magia przedmiotu”. Uczestnicy ponownie w ciemni Liceum Plastycznego ,wykonywali prace w technice luksografii. Wykonane prace, uczniowie uczyli się reprodukować. Zajęcia prowadziła Ewa Katarzyna Pietralik.
Akcja (foto)edukacja - prace
W tegorocznej edycja programu „Akcja (foto)edukacja”, w kategorii indywidualnej reprezentuje naszą szkołę Kamila Solarz uczennica klasy drugiej a
Więcej artykułów…
Strona 1 z 3