Warszaty z serigrafii na UA

000

20 marca chętni uczniowie z klas drugich i 3a wzięli udział w warsztatach graficznych w II Pracowni Grafiki - Serigrafia na Uniwersytecie Artystycznym. Uczniowie poznali praktycznie uwarunkowania tej techniki graficznej. Pani mgr Maria Łukomska pokazała nam jak przygotowywać nasze projekty do druku, jak rastrować prace, jak przygotować je do druku triadowego. Zobaczyliśmy sam proces naświetlania i wywoływania siatek. Czynnie uczestniczyliśmy w drukowaniu naszych prac. Pan mgr Henryk Tomczak pokazał nam jak czyścić siatki i usuwać z nich emulsję. Podzielił się też swoją wiedzą dotyczącą rodzaju siatek i farb do sitodruku. Opiekę merytoryczną i technologiczną  nad warsztatami sprawował Pan dr Jarosław Janas.